Akademia Nikona na lotnisku w Lublinie

Szykuje się naprawdę niezła gratka dla początkujących planespotterów i miłośników fotografii lotniczej. Producent wysokiej jakości aparatów i lustrzanek cyfrowych Nikon we współpracy z Portem Lotniczym Lublin oraz  Lubelską Grupą Spotterską i Lubelską Unią Fanów Awiacji organizują warsztaty, które odbędą się na terenie lotniska. Poprzedzi je konkurs, w którym wyłonieni zostaną uczestnicy.

Jak wziąć udział w konkursie?

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać zdjęcie, związane z tematyką lotniczą, które spełnia następujące wymagania: jpg, 1200px dłuższy bok, 72dpi. Prace konkursowe należy przesłać na adres e-mail: konkurs@airport.lublin.pl, w tytule wiadomości e-mail należy wpisać: „Akademia Nikona w Porcie Lotniczym Lublin”. Plik ze zdjęciem powinien być podpisany wg następującego schematu: imię i nazwisko autora, numer telefonu. W treści maila należy napisać co przedstawia zdjęcie.

 

Zainteresowany? Spiesz się!

Spośród nadesłanych fotografii kapituła konkursowa wybierze 10 zdjęć. Termin nadsyłania fotografii mija już 10 września, o godzinie 16:00. Warsztaty odbędą się 13 września (wtorek) w godzinach od 9:00 do 17:00.

  

 

Plan warsztatów

Uczestnicy warsztatów wezmą udział w teoretycznym wykładzie oraz praktycznej nauce fotografii lotniczej na terenie Portu Lotniczego Lublin. Wszystko to pod okiem specjalisty z Akademii Nikona.

Do uczestnictwa w warsztatach zaprasza Lubelska Unia Fanów Awiacji:

Warsztaty i konkurs skierowany jest do pasjonatów fotografii lotniczej, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności a mają już na swoim koncie samodzielnie wykonane zdjęcia statków powietrznych.

 

Port Lotniczy Lublin miejscem przyjaznym spotterom

Prezes Zarządu Krzysztof Wójtowicz tak mówi o współpracy ze spotterami:

Miłośnicy planespottingu towarzyszą nam praktycznie od pierwszego dnia funkcjonowania portu. Codziennie obserwujemy spotterów, wypatrujących samolotów na naszym lotnisku. Cieszę się, że Port Lotniczy Lublin oprócz tego, że daje możliwość wygodnego i swobodnego podróżowania mieszkańcom województwa lubelskiego, jest też miejscem, które pozwala na realizowanie ich pasji. Dlatego zawsze staramy się wspierać inicjatywy związane z planespottingiem

Potwierdzają to także uczestnicy Lubelskiej Unii Fanów Awiacji, współorganizatora warsztatów:

Nasza współprace z PLL oceniamy bardzo dobrze. Ze strony przedstawicieli Portu doświadczamy wiele życzliwości i pomocy w realizacji naszej pasji jaką jest fotografia lotnicza. Nasze dobre relacje dają wiele korzyści obu stronom. Dzięki zaangażowaniu Lotniska udało nam się wybudować górkę spotterską. Od kilku lat nasze fotografie przekazywane nieodpłatnie lotnisku zamieszczane są w kalendarzach PLL.

 

Warto wspomnieć, że…

To już kolejna wspólna inicjatywa realizowana przez spotterów i Port Lotniczy Lublin. Do tej pory zorganizowana została m.in. wystawa zdjęć pn. „Port Lotniczy Lublin w obiektywie spotterów”. Od 3 lat wspólnie wydawany jest także kalendarz noworoczny, w którym wykorzystywane są zdjęcia zrobione przez miłośników awiacji.

 

Akademia Nikona działa w Polsce już 7 lat. To instytucja szkoleniowa, która w ramach swojej działalności prowadzi kursy, warsztaty i fotoekspedycje. Zajęcia Akademii Nikona obejmują zasięgiem najróżniejsze często nietypowe i egzotyczne miejsca.

 

Port Lotniczy Lublin będzie pierwszym lotniskiem cywilnym, na którym będą realizowane warsztaty fotograficzne w ramach Akademii Nikona.

 

  

Artykuł powstał we współpracy z:

Lubelska Unia Fanów Awiacji
Grupa pasjonatów lotnictwa działająca przy Porcie Lotniczym Lublin. Współorganizator warsztatów dla spotterów Akademia Nikona.

oraz przy wykorzystaniu materiałów prasowych Portu Lotniczego Lublin.

 

[grwebform url=”https://app.getresponse.com/view_webform_v2.js?u=B4GI7&webforms_id=7490004″ css=”on” center=”off” center_margin=”200″/]

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz